wykrojniki

Wykrojniki do tektury litej

Dopasowany i trwały

Tektura lita to bardzo wdzięczny materiał często używany do produkcji pudełek ozdobnych, stojaków, książeczek, podajników i eleganckich futerałów. Tektura lita. Jej zbita i gęsta konsystencja oraz często kilkumilimetrowa grubość czynią z niej materiał wymagający specjalnego traktowania podczas wycinania. Tektura ta jest dość twardym materiałem, lubiącym się zgniatać i przerywać. Z zaciekawieniem zbieraliśmy wszelkie doświadczenia, opinie oraz informacje o wynikach obrabiania tej tektury wykrojnikiem. Dzięki tym doświadczeniom możemy zaproponować wyjątkowe narzędzie do wycinania w tekturze litej jakim jest przetestowany i dopracowany wykrojnik do jej wycinania.

Załamuje się pod nacięciem

Wysokiej jakości, starannie wyselekcjonowane elementy składowe wykrojnika do tektury litej zapewniają bezpieczeństwo pracy podczas sztancowania oraz najwyższą jakość wycinanych form opakowaniowych. Gwarancje skuteczności potwierdzają indywidualne testy prowadzone na tekturach litych o różnych grubościach, kaszerowanych czy ozdabianych.
Ważnym parametrem ocenianym podczas obserwacji był moment odpychania wyciętego arkusza od wykrojnika oraz element nacinania tektury w celu jej zagięcia. Blokowanie się arkuszy w wykrojniku spowalniało znacznie proces wycinania i przysparzało operatorowi dużo dodatkowej pracy związanej z usuwaniem arkuszy.

Nie chcą się rozstać

Wypracowano podczas testów skuteczne systemy odpowietrzające, które wspomagają odbicie tektury od płaszczyzny wykrojnika. Dodatkowym elementem wspomagającym wypchnięcie arkusza są mocne amortyzatory gumowe o sprężystych a zarazem delikatnych właściwościach. Stworzony w ten sposób system łączący odpowietrzające otwory oraz elastyczne, różnokształtne gumy daje wykrojnikowi możliwość niezawodnego działania przy wycinaniu nawet kilkudziesięciu tysięcy, opakowań z litej tektury.

Tajemniczy środek

Ciekawostką jest fakt, że tektury litej często nie widać. Tylko wprawne oko znawcy może stwierdzić że to ozdobne pudełko lub kolorowa książeczka wykonana jest również z tektury litej. Duża część ekskluzywnych pudełek przykuwających spojrzenie ciekawą strukturą papieru i soczystymi kolorami, zawdzięcza swój urok grubej, szarej tekturze litej.
Tektura w takim przypadku to tylko mocna baza, którą okleja się zadrukowanym lub ozdobnym kartonem. Precyzyjnie wycięta i przygotowana lita daje interesujące możliwości tworzenia przykładowo książeczek z wklejanym futerkiem w miejscu brzuszka kaczuszki.
Sprawdza się tutaj niezawodnie dopasowany wykrojnik często z asymetrycznymi, solidnymi ostrzami umożliwiający nawet zginanie naszej grubaski. Tępy nóż bigujący, nagniatający materiał w miejscu gdzie ma być załamanie rzadziej sprawdza się przy tak grubych tekturach-specjalne niższe noże, które tylko nacinają tekturę z powodzeniem naznaczają miejsce gdzie bez kłopotu można ją zginać.

Po prostu ładne…

Jakość gotowych odbitek z tych wykrojników przewyższa standardowe efekty pod względem zachowania wymiarów, estetycznego wyglądu oraz poprawnego składania się opakowań i dopasowywania do przedmiotów.
Profesjonalnie zaprojektowane i wykonane narzędzie jakim jest wykrojnik do tektury litej może tylko pomóc w tworzeniu ciekawszych estetycznych i funkcjonalnych opakowań.


Copyright 2012 - 2023 Wykrojniki.pl Wszystkie prawa zastrzeżone